اخبار و رویدادها

تصفیه هوا، ضد عفونی وگندزدایی ازون ژنراتور مدل SAP-450

تصفیه هوا، ضد عفونی وگندزدایی ازون ژنراتور مدل SAP-450

1398/12/25
***تا اطلاع ثانوی با توجه به حجم بالای سفارشات این محصول، تاریخ تحویل در صورت ثبت سفارش بین حداقل 2 الی حداکثر 15 روز کاری صورت میپذیرد.
تصفیه هوای SAP
تامین هوای عاری از از میکروارگانیزم های انتقال دهنده میکروب ها با گسترش روزافزون ویروس ها از جمله  CORONA VIRUS 19  از جمله اقدامات حیاتی در زمینه پیشگیری و جلوگیری از رشد و نموی این ویروس ها و نشر هرچه بیشتر آنها خصوصا در محیط هایی دارای سطح بالاتری از آلودگی نظیر بیمارستان ها، مراکز درمانگاهی، آزمایشگاه ها و محیط هایی با سطح بالای رفت آمد مانند اماکن عمومی، بانک ها و ادارات و ...در راستای حفظ جان هم نوعان ما محسوب میگردند.
 
کرونا، تصفیه هوا، گندزدایی، اوزون ژنراتو
 
 
هرروزه بر اثر رفت و آمد های مکرر در مراکز عمومی و همچنین سطح بالای آلودگی های محیطی در مراکز درمانی سطح بالاتری از انتقال میکروارگانیزم ها توسط ریزگرد های موجود و فزاینده در هوا ایجاد شده که به سبب تنفس در چنین محیط هایی به بدن افراد حاضر در محیط انتقال میابد که ویروس ها نیز از این دسته مستثنی نبوده و ویروس کنونی که بشدت آسیب زا برای سیستم تنفسی انسان و ریه های وی بوده از طریق میکروارگانیزم های موجود به گسترش هرچه بیشتر خود ادامه خواهد داد و افراد بیشتری را به ویژه کسانی که بطور مستمر در محیط های مذکور حضور داشته نظیر کادر پزشکی و پرستاران، کادر خدماتی و بیماران حاضر در مراکز درمانی و نیروهای حاضر در ادارات و سازمان ها را درگیرخواهد کرد و روز به روز بر تعداد مبتلایان خواهد افزود.
 
با توجه به آنکه ایران از جمله کشور هایی با بالاترین نرخ مبتلایان به ویروس کرونا 19 در میادین بین المللی به نسبت جمعیت خود محسوب میگردد باید در نظر داشت که جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر این ویروس از مهمترین اقدامات جهت از سرگیری پروسه ی بهبود بخشی بیماران و پایین آورد میزان مرگ و میر و به همچنین کاهش نرخ انتقال ویروس میباشد. 
 
کرونا، ایران، تهویه، تصفیه هوا
 
 
با توجه به نرخ بالای انتقال این ویروس در مکان هایی با سطح تردد بالا و آلودگی های محیطی و اولویت یافتن تصفیه هوا با سرعت بالا و لزوم فیلتراسیون میکروارگانیزم ها کادر مهندسی شرکت صنایع تهویه پارس سعید با تکیه بر بیش از 24 سال تجربه در طراحی و اجرا سیستم های تهویه و هواساز های بیمارستانی و اتاق های تمیز، تمام تلاش خود را معطوف طراحی سیستمی کارا و مطمئن در راستای ارائه برترین سیستم تصفیه هوا با سطح فیلتراسیون و عملکردی فوق العاده نموده تا بتواند همانند همیشه در راستای کمک به بهبود وضع موجود گامی مهم برداشته باشد.
 

 

  تصفیه هوای SAP  فیلتراسیون با بالاترین راندمان و تکنولوژی
این سیستم تصفیه ای هوا از جدیدترین سیستم های هواساز و باکس های فیلتراسیون هوای طراحی و تولید شده توسط کادرمهندسی ساخت و تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید با تکیه بر بیش از 24 سال تخصص در صنعت تهویه ایران برای محیط هایی با آلودگی و سطح تردد بالا نظیر محیط های درمانی شامل بیمارستان ها، درمانگاه ها، و مکان های اداری و سازمان ها و بانک ها که سطح بالایی از حضور مردم را شاهد هستند میباشد که با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز نظیر لامپ UV و فیلتر های عملکرد بالا مانند    G4 توانسته از بالاترین نرخ فیلتراسیون هوا در بالاترین سرعت ممکن منجر گردد.
وجه تمایز این محصول با دیگر سیستم های تصفیه هوا که تنها دارای سیستم تهویه و فیلترها بوده است تعبیه ی لامپ UV  ضمن استریل نگه داشتن خود محفظه ی فیلتراسیون دستگاه که نقش زدودن میکروارگانیزم ها از هوای موجود در محیط را برعهده دارد میباشد. با توجه به آنکه باکس فیلتر دستگاه های تصفیه هوا پس از مدتی خود محل اصلی تجمع و تکثیر میکروارگانیزم ها نظیر انواع میکروب ها و ویروس ها میگردند این شرکت با قراردادن برترین لامپ های UV  خود قسمت از سیستم تهویه و تصفیه هوا را نیز بطور پیوسته از حضور و اسکان میکروارگانیزم ها مبرا میکند تا در مراحل فیلتراسیون و خروج مجدد هوای تصفیه شده و ورود آن به محیط مد نظر سطح آلودگی به حداقل خود رسیده و همچنین نیاز به تعویض فیلترهای دستگاه به سبب استریل شدن دائمی توسط لامپ های UV  بصورت ادواری به پایین ترین دفعات ممکن کاهش یابد.
از مزایای دیگر این محصول میتوان به این مسئله اشاره داشت که قرار گیری لامپ های UV  در این سیستم تصفیه هوا با توجه به آنکه برای محیط هایی دارای سطح تردد بالا طراحی شده است به نحوی است که هیچ گونه تابش مستقیمی از این لامپ به خارج از دستگاه انتقال نیافته تا هیچگونه اذیتی متوجه کاربران محیط ضمن عمل تصفیه هوا در بالاترین سطح خود نگردد.
 
از دیگر مشخصات سری دستگاه های تصفیه هوا SAP 
 
 

مشخصات

1

ابعاد دستگاه

36*36*104

2

حجم هوای خروجی

450 cfm

3

تعداد فیلتر

 یک عدد

4

نوع فیلتر

فیلتر های G4​ 

5

کیت تنظیم دور

دارد.مختص مدل های خانگی و اداری

6

میزان صدا

55-65 دسیبل

7

نوع اکتیو کننده و ضد عفونی کننده فیلترها

لامپ UV- فرابنفش

8

تولید گاز ازون ضمن گندزدایی

دارد. به میزان مجاز 0.125 PPM

 
 
دستگاه تصفیه هوای SAP  برای محیط هایی با متراژ 150 متر مربع و سطح آلودگی و رفت و آمد بالا طراحی و تولید شده اند تا بتوانند بالاترین میزان کارایی و عملکرد را بر اساس نیاز روز مراکز درمانی و اداری و سازمانی داشته باشند. شایان ذکر است که برای آنکه این دستگاه مناسب استفاده در محیط هایی با متراژ کمتر شود بر روی دستگاه های تصفیه هوای SAP  تایمری تعبیه شده است تا بر اساس نیاز محیطی به عملکرد خود به بهترین نحو ممکن ادامه دهد.
 همچنین در این نوع از دستگاه های تصفیه هوا امکان تعبیه  فیلتر که شامل فیلتر G4   میباشد میسر شده است که سطح فیتراسیون آن  99.98%  برآورد شده است.  مشتریان برای عمده مصارف فیلترهای  G4 مقرون بصرفه تر بوده و از دستگاه های تصفیه با  در محیط هایی با آلودگی های عفونی بالاتر و حساسیت ایجاد محیطی تماما استریل نظیر اتاق های تمیز بیمارستانی شامل اتاق های عمل و ICU  بهره گرفته میشود. 
شایان ذکر است که دستگاه های تصفیه هوای SAP  پرتابل بوده و برای راحتی هرچه بیشتر کاربران در پروسه ی حمل، نصب و راه اندازی به گونه ای طراحی شده است که بی نیاز از کانال کشی و اتصال به سیستم جانبی بوده و همچنین به سبب وزن کم این دستگاه به راحتی بتوان به محیط هایی که نیازمند هوای تصفیه شده و عاری از آلودگی های محیطی و میکروارگانیزم ها میباشند حمل شده و با اتصال به برق تک فاز موجود در محیط به آسانی راه اندازی شده و آماده ی به ارمغان آوردن برترین شرایط محیطی برای شما عزیزان می باشد.
 

 

گاز ازون و کرونا 19
 
کرونا، راه حل کرونا
نقش ازون در مقابله با کرونا چیست؟
 
طی تحقیقات صورت گرفته توسط دولت ها گاز ازون O3 از جمله اساسی ترین گازها در ایفای نقش گند زدایی و از بین بردن میکروارگانیزم ها در دنیای امروز محسوب میگردد که بسیاری از دولت ها نظیر کشورهای آسیای شرقی با توجه به معضل پیش آمده در خصوص گسترش کرونا درمقابله با این ویروس از آن بهره می جویند. گاز ازون که خود از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است  موجب ایجاد اثر اکسیدکنندگی بسیار قوی می شود این گاز میشود که پاکسازی و ضدعفونی محیط را به سبب خاصیت گازی خود حتی در مکان هایی که دور از دسترس بوده و محل تجمع میکروب ها و انوع ویروس ها میباشد میسر میسازد. 
شایان ذکر است طبق تحقیقات رابرت اسمیت موسس و مدیر سازمان جهانی Quail Systems, LLC و سازمان سلامت جهانی با توجه به خاصیت ضدعفونی کنندگی بالا و ویروس کشی بسیار قوی گاز ازون این گاز در مقابله با ویروس سارس (SARS) نیز از سوی دولت ها مورد استفاده قرار گرفته و سرانجام به مهار این ویروس تا حد 99.92 درصد تنها در بازه زمانی یک فصل -از زمستان سال 2002 الی بهار سال آتی یعنی 2003 - انجامید. به همین سبب با بروز بحران ایجاد شده توسط ویروس کرونا که خود جهش یافته ی ویروس سارس میباشد باری دیگر استفاده از این گاز در سیستم های تصفیه و ازون ژنراتور ها در مسیر مقابله با رشد و نمو و گشترش این ویروس از اصلی ترین مسیرهای در پیش رو توسط دولت ها اولویت قرار گرفت.
 
 
مزایای ازون در مقابله با کرونا نسبت به سایر روش ها چیست؟
1. کارآمدی ازون در مقابله با ویروس ها و باکتری ها نسبت به سایر گاز ها کمتر وابسته به دما، فشار و رطوبت موجود در شرایط محیطی میباشد.
2. گاز ازون به راحتی میتواند توسط تجهیزات موجود در ظرفیت های مختلف تولید گردد که خود میتواند این گاز را جهت استفاده در راستای حذف باکتری ها و ویروس ها حتی در محیط های کوچک نیز به برترین گزینه های موجود تبدیل کند.
3. خاصیت بالای ضدعفونی کنندگی و اکسیدسازی باکتری ها و ویروس ها بر اثر استفاده از حد مجازی از گاز ازون (0.125 PPM) و کنترل آن برای کاربران و انسان هیچ گونه آسیبی را سبب نمی شود و این گاز را در دسته ی گاز های امن جهت استفاده برای گندزدایی مناسب میگرداند.
4. همچنین بر خلاف سیستم های استریلیزاسیون که تنها از نور فرا بنفش بهره میجویند گاز ازون باتوجه به خاصیت گازی خود میتواند به محیط هایی که از دسترس دور هستند نیز راه یافته و از تجمع، تولید و رشد و نموی باکتری و ویروس ها در بالاترین حد ممکن جلوگیری بعمل آود.
 
ازون چگونه تشکیل میشود
ازون گازی متشکل از سه اتم اکسیژن میباشد که توسط تابش اشعه ی ماورای بنفش در ولتاژ بالا ایجاد میشود. با تاباندن اشعه ی مارورای بنفش به مولکول های اکسیژن که متشکل از دو اتم میباشد عمل تجزیه و جداسازی هر یک از این اتم ها از دیگری صورت میپذیرد. طی ورود این تک اتم های اکسیژن به محیط جدید به سرعت با مولکول های اکسیژن موجود وارد واکنش شده و مولکول ازون پدید می آید. در نتیجه ی این پیوند گازی آبی رنگ ساطع میگردد که از بوی خاصی برخوردار خواهد بود.
 
 
دستگاه تصفیه SAP  و گاز ازون:
شرکت صنایع تهویه پارس سعید با تکیه بر بیش از 24 سال تجربه در صنعت تهویه ایران و با در اختیار داشتن بروز ترین کادر مهندسی خود با توجه به شیوع فراگیر ویروس کرونا19 در سطح کشور و لزوم حضور سیستم های فیلتراسیون، تهویه، تصفیه و گندزدایی هوا به بالاترین سرعت ممکن ضمن خدمت رسانی به هم میهنان خود اقدام به طراحی و ساخت و تولید دستگاه های تصفیه هوای SAP   نمود که بنا بر بروزترین گزارشات و مقالات منتشر شده از سوی سازمان سلامت جهانی بتواند مولد گاز ازون با بهره گیری از لامپ های اولتراوایولت -(UV) فرابنفش در سطح استاندارد حین فیلتراسیون هوای محیط مورد نظر گردد تا ضمن کنترل میزان گاز ازون تولید شده توسط این دستگاه در حد 0.125 ppm  هیچگونه خطری متوجه افراد حاضر در محیط نگردد و تنها سبب از بین بردن میکروارگانیزم ها، میکروب ها و ویروس های موجود در محیط حتی در غیر قابل دسترس ترین محیط ها با توجه به خاصیت گازی خود شود. 
 
------
سوالات متداول :
آیا با توجه به سنگین بودن این ویروس کرونا و اینکه بر روی سطح مینشیند این دستگاه تصفیه هوا مناسب است؟
 
این دستگاه نه تنها تصفیه و فیلتر کننده ی هواست بلکه با اشاعه ی گاز ازون به میزان استاندارد خود در محیط حتی دور از دسترس ترین نقاط محیطی را
کاملا ضد عفونی و گندزدایی کرده و میکروارگانیزم ها نظیر کرونا 19 را که در سطح تجمع کرده اند را کاملا از بین میبرد.
 
 
--
آیا پخش گاز ازون در محیط برای از بین بردن و اکسید کردن میکروارگانیزم ها نظیر کرونا19 توسط دستگاه SAP450برای تنفس در محیط خطری ایجاد نمیکند؟ 
 
پ. میزان گاز ازون منتشر شده از دستگاه های SAP-450 طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت پایین تر از سطح خطر برای انسان یعنی غلظت 0.125 PPM میباشد تا هیچ خطری متوجه کاربران حاضر در محیط نگردد.
دارای تاییدیه "هوای پاک اندیشان پیشگام" برای حد مجاز تولید ازون به شماره ثبت 36187

منابع:
 
 
https://www.thailandmedical.news/news/ozone-can-be-used-to-destroy-the-new-coronavirus-and-disinfect-areas
https://finance.yahoo.com/news/ozones-effectiveness-killing-sars-coronavirus-000000776.html
http://www.china.org.cn/opinion/2020-02/26/content_75747237.htm?from=timeline&isappinstalled=0
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92445/
Development of a Practical Method for Using Ozone Gas as a Virus Decontaminating Agent
James B. Hudson ,Manju Sharma &Selvarani Vimalanathan
Pages 216-223 | https://doi.org/10.1080/01919510902747969


بازگشت