اخبار و رویدادها

نخستین کنفرانس معرفی دستگاه های ضدعفونی کننده با حضور مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید

نخستین کنفرانس معرفی دستگاه های ضدعفونی کننده با حضور مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید

1399/06/23

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امیرسعید ملکی مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید در مراسم رونمایی از این دستگاه گفت: در حالی که نمونه آمریکایی این دستگاه بیش از چهار هزار و 500 دلار قیمت دارد نمونه ایرانی آن که همه استانداردهای پزشکی را کسب کرده است فقط شش میلیون و 200 تا شش میلیون و 700 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
مراسم رونمایی از این دستگاه با حضور اصحاب رسانه و نیز محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس ، قاسم نوده فراهانی رئیس اتحادیه تجهیزات پزشکی و مروتی نماینده سازمان نظام پزشکی ظهر امروز در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، امیرسعید مالکی مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید، امروز(شنبه) در نشست خبری با موضوع معرفی دستگاه ضد عفونی کننده محیطی با اشعه پنهان UV و گاز اوزون، گفت: این شرکت اولین تولید کننده این سیستم در خاورمیانه است و 6 الی 7 ماه آزمایشات مختلف این دستگاه زمان برد و اکنون اجازه معرفی به بازار فروش را دارد.

وی افزود: زمانی که کالای باکیفیت داخلی تولید می‌شود انتظار داریم از آن حمایت شود. لذا برخی از کالاهایی که وارد بازار می‌شود، کوچک‌ترین کنترل کیفی روی آن انجام نمی‌شود.

مالکی تاکید کرد: برای کالاهای وارداتی نیز شرایط مشابه در نظر گیرند و مانند کالاهای ایرانی مراحل کنترل کیفیت و آزمایشات را طی کنند. لذا صنعتگران بدون هیچ چشم داشتی کار می‌کنند و انتظار دارند که شرایط برابر بین تولید کننده داخلی و واردکننده برقرار شود.

وی در ادامه در خصوص کارکرد این دستگاه توضیح داد: با استفاده از این سیستم قادر خواهیم بود خطرات ناشی از ویروس‌ها و باکتری‌ها را به حداقل برسانیم. همچنین این شرکت دومین شرکت تولید کننده این محصول پس از آمریکا است.

گفتنی است؛ نمونه آمریکایی این دستگاه بیش از چهار هزار و 500 دلار قیمت دارد و نمونه ایرانی آن که همه استانداردهای پزشکی را کسب کرده است، فقط شش میلیون و 200 تا شش میلیون و 700 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در ادامه این نشست محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حرکتی که انجام شد قابل تقدیر است و باید برای تولیدکنندگان فرش قرمز پهن کنیم و از صنایع و تولید کنندگان داخلی حمایت کرد.

وی در خصوص موانع سد راه تولید کنندگان گفت: در مجلس قبل کمیسیون جهش تولید ایجاد شد و قانون رفع موانع تولید به وجود آمد. تولیدکنندگان هر مشکلی از نظر قانونی، آیین نامه‌های اجرایی و پیچ و خم‌های اداری دیدند حتما به مجلس و کمیسیون جهش تولید اطلاع دهند و سعی می‌شود تمامی مشکلات تولید کنندگان را به لحاظ قانونی حل بکنیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند تحریم‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده اما خوداتکایی و توجه به تولیدات داخلی از نقاط مثبت آن بوده است و همان گونه که در صنایع دفاعی خودکفا شده ایم در تجهیزات پزشکی نیز به خودکفایی خواهیم رسید و امکان صادرات نیز خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: حمایت تمام قد مجلس از تولیدات داخلی در بخش قانون و مقررات و آیین نامه‌ها قطعی است.

قاسم نوده قاسمی رئیس اتاق اتحادیه تجهیزات پزشکی که از دیگر حاضران این نشست بود، گفت: این اتحادیه از تولیدات داخلی حمایت می‌کند.

وی افزود: هرچند تحریم‌ها مشکلاتی را ایجاد کرد اما تحریم در اکثر موارد برای ما رحمت بود. لذا اگر تحریم نبود همه مهندسان، تولیدکنندگان و... کارمند کشورهای بیگانه بودیم.

 

 

نوده قاسمی تاکید کرد: همانند صنایع دفاعی که توانستیم به خودکفایی و صادرات دست یابیم در زمینه تجهیزات پزشکی، تولیدات داخلی توانایی صادرات خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در گذشته ایران وارد کننده سرنگ بود، افزود: اکنون به یکی از صادرکنندگان این محصول پزشکی تبدیل شده ایم و دستگاه ضدعفونی محیطی با ازن نیز کیفیت و استانداردهای لازم برای صادرات را دارد.

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری پانا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری تجارت گردان

مجله خبری اقتصاد ایده آل

پایگاه خبری اقتصاد شهر

مجله خبری نبض سرمایه

پایگاه تحلیلی ، خبری بانک صنعت

سایت خبری جوانان ایرانی

رادیو پیام

 

 

توضیحات مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید در رابطه با انواع دستگاه های ضدعفونی کننده

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


بازگشت