اخبار و رویدادها

پیشتازی صنعتگران فردیسی در مقابله با بیماری کرونا،خبرگزاری البرز فردا

پیشتازی صنعتگران فردیسی در مقابله با بیماری کرونا،خبرگزاری البرز فردا

1399/06/31

در بازدید مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور از روند ساخت دستگاه ضد عفونی کننده محیط در سیمین دشت، حمایت از صنایع مبتکرانه را از اولویت های وزارت صمت دانست

به گزارش البرز فردا، ظهر روز یکشنبه، مهندس محسن صالحی نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور، شاهمرادی، معاون اقتصادی استانداری البرز، فرماندار و جمعی از مدیران ارشد شهرستان فردیس، در بازدید از شرکت صنایع تهویه پارس که اولین دستگاه ضدعفونی کننده محیط بر پایه اشعه ازون را در کشور و خاورمیانه تولید می کند، بر حمایت از صنایع کوچک و نوآورانه تأکید شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور نیز شهرک صنعتی سیمین دشت را از شهرک‌های صنعتی خوب و فعال کشور نام برد که خدمات ارزنده ای به صنعت کشور داشته است.

مهندس محسن صالحی نیا افزود: آنچه قابل تقدیر و ارزشمند است، تولید دستگاهی بر اساس ضرورت شرایط فعلی کشور و جهان بوده که نشان از پتانسیل های فراوان جوانان کشور و اتکا به آنها جهت برون رفت از شرایط سخت و دشوار در همه زمینه هاست.

وی تصریح کرد:خوبی این دستگاه این است که بعد از عبور از کرونا هم قابل استفاده خواهد بود.

مهندس صالحی نیا از حمایت دولت و وزارت صمت در بحث بنگاه‌های کوچک تولیدی گفت و افزود: با توجه به تأیید این دستگاه توسط دانشگاه علوم پزشکی، ثبت معنوی محصول، هماهنگی با وزارت علوم برای دریافت مجوزهای مورد نیاز، کمک به توسعه این تولیدی،‌ تأمین مواد اولیه مناسب از عمده اقداماتیست که وزارت صمت می تواند برای شرکت تهویه هوای پارس انجام دهد.

مهندس ملکی، مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس در این بازدید، با بر شمردن قابلیت های این دستگاه و تأیید دانشگاه علوم پزشکی بر تأثیرات مهم آن در ضد عفونی محیط و کاهش آلودگی ناشی از کرونا در مراکز عمومی و محیط های سر بسته، گفت: در شرایط فعلی شیوع کرونا، علاوه بر ضدعفونی دست، نیازمند ضد عفونی محیط هم هستیم که این دستگاه با کاهش مصرف مواد ضدعفونی کننده در کشور، علاوه بر حفظ محیط زیست، محیطی عاری از آلودگی را ارمغان می آورد.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از مواد ضد عفونی کننده در مراکز اصلی و نیازمند این مواد، تصریح کرد: دستگاه ضد عفونی کننده محیط بر پایه ازون، حاصل تجربه ۲۴ ساله مهندسان و تلاش قابل تقدیر فرزندان و‌ نخبگان این مرز و بوم است که همواره نشان داده اند در شرایط بحرانی راهی برای غلبه بر مشکلات خواهند یافت.

مهندس امیر سعید مالکی حمایت مدیران و مسئولین استان و شهرستان را نیاز توسعه زیر ساخت ها جهت عرضه این محصول به بازار های جهانی دانست.

لازم به ذکر است که دستگاه فوق الذکر علاوه بر ضد عفونی محیط با تولید اوزون، تهویه مناسب هوا در فضای مورد استفاده را انجام داده و با دریافت تأئیدیه های لازم از دانشگاه علوم پزشکی توانسته است اطمینان خاطر ویژه ای به مصرف کنندگان این دستگاه ارائه دهد.بازگشت