اخبار و رویدادها

کیش در آستانه تجهیز به جدیدترین فناوری ضدعفونی کننده محیطی در مقابل کرونا،خبرگزاری اقتصاد آوا

کیش در آستانه تجهیز به جدیدترین فناوری ضدعفونی کننده محیطی در مقابل کرونا،خبرگزاری اقتصاد آوا

1399/07/09


دستگاه ضدعفونی کننده با اشعه UV پنهان و بدون عوارض در کشور تولید شد. این دستگاه نه تنها از نظر مقابله با شیوع ویروس کرونا اهمیت ویژه ای دارد به دلیل نقشی که در جلوگیری از خروج ارز از کشور و تولید و اشتغال داخلی جایگاه اقتصادی مهمی هم دارد. همچنین در آینده نزدیک با حمایت مسیولین منطقه آزاد کیش هاب تولید و صادرات این محصول خواهد شد.

به گزارش تجارت آوا، با توجه به اینکه کشور در آستانه شیوع موج ویروس کرونا است بهره گیری از تجهیزات فناورانه برای ضدعفونی محیط برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس اهمیت ویژه ای دارد، از طرف دیگر بهره مندی ازتوان شرکت های داخلی به دلیل نقش آنها در جهش تولید و اشتغال در شرایط کنونی گامی در راستای منافع ملی کشور خواهد بود.همچنین از آنجایی که یکی از معضلات کنونی اقتصاد کشور رکود گردشگری و … است حمایت از محصولات و تجهیزات ضد کرونای داخلی نه تنها میزان آسیب به مردم را کاهش می دهد کمک می کند تا کسب و کارها تا حدودی به فعالیت خود برگردند
مدیرعامل شرکت صنایع تهویه پارس سعید در جلسه رونمایی از دستگاه ضدعفونی کننده با اشعه UV پنهان و گاز اوزون با اشاره به فعالیت ها و محصولات این شرکت گفت: این کنفرانس برای معرفی محصولات این شرکت برگزار شد تا با ارائه یک سری اطلاعات بهترین محصول را به تولیدکنندگان صنعت عرضه شود. شرکت پارس سعید از سال ۱۳۷۵ به ثبت رسید و در حوزه تولید سیستمهای سیالاتی فعالیت خود را ادامه داد. بی نظیرترین فن های سانتریفیوژهای تکوارد ایتالیایی با توجه به تمامی استاندارد های جهانی در خاورمیانه توسط شرکت ما تولید می شود.
امیر سعید مالکی، افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای شرکت صنایع تخلیه پارس سعید طراحی دستگاه ضدعفونی کننده برای نابودی ویروس کروناست نمونه این دستگاه در آمریکا به قیمت ۴ هزار و ۷۵۰ دلار عرضه می‌شود که مشابه ایرانی در بازار ندارد، به همین دلیل پس از ۶ تا ۷ ماه انجام آزمایشات دقیق و کسب مجوزهای لازم تولید این دستگاه اخذ شد و اکنون در بازار آماده عرضه است.
او با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین تقاضای تولیدکنندگان حمایت از آنهاست، اظهار کرد: توقع می رود تا اگر به دنبال حمایت از کالای ایرانی هستیم حتی امکان شرایط مساوی و برابر در مقابل وارد کنندگان داشته باشیم.
مالکی با اشاره به نحوه عملکرد دستگاه اس ای پی برای نابودی ویروس های کرونا تصریح کرد: این دستگاه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی قابلیت نابودی ویروس کرونا را دارد و عملکرد آن طی دو هفته گذشته توسط آزمایشات دانشگاه تهران به اثبات رسید و نحوه کارکرد آن اینگونه است که توسط برق تغذیه شده و فیلتر های آن به مدت ۳ تا ۶ ماه قابل استفاده هستند و هیچ ماده ضدعفونی کننده در آن استفاده نمی‌شود و با وجود استفاده از اشعه uv پنهان و تولید گاز اوزون در این دستگاه ضد عفونی کننده حد گازهای تولید شده از استاندارد جهانی بسیار پایین تر بوده و ضرری برای موجودات خونگرم نخواهد داشت.
وی با اشاره ارزش گذاری دستگاه ضدعفونی کننده ایرانی گفت: این دستگاه علیرغم نوسانات قیمت ارز بدون تغییر ۶ میلیون ۲۰۷ هزار تومان به فروش می رسد. همچنین این دستگاه نسبت به گیت های ضد عفونی کننده که اغلب از غلظت ppm هفت دهم برخوردار هستند بدون ایجاد حساسیت پوستی و ریزش مو با استفاده از اشعه پنهان یوبی و گاز استاندارد اوزون ویروس زدایی می کند. امیدواریم مسئولین ضمن حمایت از تولیدکنندگان جلوی واردات دستگاه کم کیفیت را گرفته و شاهد رونق تولید داخل و حمایت حداکثری از کالای ایرانی توسط مردم باشیم.بازگشت